GeoPortal Facebook obce Zdiby

Obsah stránky

ČERNÝ DEN PRO OBCE A KRAJE ÚTERÝ 26.5.2020

Svaz měst a obcí ČR

Sdružení místních samospráv ČR Spolek pro obnovu venkova ČR

 

 

vyhlašují na

 

úterý 26. května 2020

ČERNÝ DEN PRO OBCE A KRAJE

 

Poslanecká sněmovna v úterý 26. května rozhodne o dopadech zákona o kompenzačním bonusu na samosprávy. Poslanci mohou podpořit návrh Senátu, který požaduje, aby kompenzace byly vypláceny bez dopadu na rozpočty samospráv, anebo potvrdit původní návrh Vlády ČR, který určuje, že kompenzace mají být vypláceny ze sdílených daní s výrazným dopadem na rozpočtové určení daní (RUD).

 

Opakovaně jsme jako představitelé samospráv deklarovali, že obce, města a kraje jsou solidární se státem v této nelehké době. Samosprávy udělaly a stále dělají dost proto, abychom tuto výzvu společně zvládli. Podpora ohroženým OSVČ, společníkům malých firem či rodinných firem je správné rozhodnutí. Ovšem dopad zákona o kompenzačním bonusu jen na rozpočty obcí dosáhne až -12 mld. Kč navíc nad očekávaný propad sdílených daní. Jsme přesvědčeni, že tyto kompenzace mají být hrazeny ze státního rozpočtu nástroji mimo dopad na RUD, jak navrhuje Senát.

 

Na podporu tohoto návrhu proto vyhlašujeme společný tichý protest samospráv a žádáme obce, města a kraje, aby jej podpořily

 

vyvěšením černé vlajky

 

na obecních / městských / krajských úřadech. Dejme za samosprávy společně najevo, že ve snaze udržet investice v našich obcích a krajích jsme zůstali sami. Je naším společným úkolem pomoci rozhýbat regionální ekonomiku, ovšem tak výrazný zásah státu s dopadem na obecní a krajské rozpočty nemohou samosprávy samy zvládnout. Formu protestu záměrně volíme jako tichou, která adekvátně odpovídá současné situaci. O podporu tohoto tichého protestu rovněž žádáme všechny kraje v České republice.

 

Děkujeme za Vaši podporu s vírou, že poslanci tuto formu protestu pochopí a samosprávy podpoří.

 

 

František L u k l, v.r.

Stanislav P o l č á k, v.r.

Veronika V r e c i o n o v á, v.r.

předseda SMO ČR

předseda SMS ČR

předsedkyně SPOV ČR

 

Datum a čas: 25.05.2020 14:44
Napsal: Administrátor
Kategorie: Ostatní

Patička stránky