Hlášení aplikace přípravku STUTOX II

Zemědělské družstvo Klecany informuje, že  vzhledem k masivnímu přemnožení hraboše přistoupí k aplikaci přípravku STUTOX II.

Tento přípravek je v současné době povolen pro místí aplikaci do nor hraboše v maximální dávce 2 kg/ha.

V první vlně bude přípravek aplikován na pole se zasetou řepkou a aplikace by měla být ukončena k 1.10. 2020. Druhá vlna bude následovat po zasetí ozimých obilnin v průběhu října.

STUTOX II je aplikován v malých cca 0,5 x 1,5 cm šedivých peletkách a obsahuje fosfid zinečnatý. Po několika dnech se vlivem vzdušné vlhkosti nebo deště rozpustí a jedovatá látka vytěká.

V UVEDENÉM OBDOBÍ PROTO HLÍDJTE PŘI VENČENÍ SVÉ PSY A NEPOUŠTĚJTE JE NA POLE. STEJNĚ TAK BY SE NA POLÍCH NEMĚLY POHYBOVAT ANI DĚTI.

Pozemky, na nichž k aplikaci přípravku STUTOX II dojde, jsou v mapě zvýrazněny fialově.

Datum a čas: 04.09.2020 12:24
Napsal: administrátor2